Cześć,

nazywam się Kinga Gołąbek i uczę jak samodzielnie zaprojektować sobie wnętrze.

Jak to się zaczęło? Już w szkole średniej wiedziałam, że lubię projektować i chcę się tym zajmować zawodowo. Ukończyłam studia na wydziale Architektury i Urbanistyki. W tym czasie miałam okazję pracować w kilku biurach i brać udział w mniejszych i większych projektach. Miałam okazję współprojektować budynki mieszkalne wielorodzinne, usługowe, domy jednorodzinne, wnętrza, produkty i założenia urbanistyczne. Brałam udział w licznych konkursach i uczestniczyłam w kołach naukowych. Zdobyłam duże doświadczenie i wiedziałam, że najbardziej marzy mi się swoja własna firma.

Od 2012 projektuję samodzielnie dzięki czemu wypracowałam swoje podejście do procesu projektowania. To czym najczęściej zajmuję się w swojej działalności to projektowanie wnętrz i domów jednorodzinnych. Te kilka lat samodzielnego prowadzenia projektów umożliwiło mi zebranie dużej wiedzy z zakresu współpracy z klientem, analizy jego potrzeb, sposobów komunikacji i rozwiązywania problemów.

W tym czasie w branży architektonicznej bardzo dużo się zmieniło. Dostęp do informacji, inspiracji, świadomość klientów oraz wiedza sprzedawców i wykonawców uległa znacznej poprawie (co nie znaczy, że zawsze jest na wysokim poziomie). W sieci można znaleźć niezliczone poradniki i całe morze inspiracji. Nie znalazłam jednak miejsca, które w prosty i jednocześnie merytoryczny sposób tłumaczyłoby krok po kroku jak ugryźć to całe zamieszanie związane z urządzeniem się. Najczęściej są to pojedyncze posty "w stylu budowlanym" lub zlepki i kolaże inspiracji nie mające żadnego odniesienia do ergonomii czy funkcjonalności.

Dzięki pracy nad różnorodnymi projektami oraz współpracą z klientami o zróżnicowanych wymaganiach wiem, z jakimi problemami spotykają się najczęściej osoby stające przed wyzwaniem urządzenia własnego mieszkania lub domu. Dlatego rok 2018 ogłaszam nowym rozdziałem w rozwoju mojej działalności i mam nadzieję, że informacje zawarte na tym blogu będą dla Was źródłem przydatnej wiedzy i ułatwią Wam ten ciężki i przyjemny/nieprzyjemny okres jakim jest urządzanie się :).