CZY PROJEKTOWANIE WNĘTRZ JEST POTRZEBNE?

with Brak komentarzy

Gdybym mogła porozmawiać z Tobą na żywo zapytałabym czym się zajmujesz na co dzień? czy planujesz swoje działania? prowadzisz projekty w firmie? zajmujesz się domem? prowadzisz swój własny biznes?

Przypuszczam, że miałaś do czynienia z procesem planowania/projektowania nie raz i doskonale zdajesz sobie sprawę, że zanim podejmiemy jakiekolwiek działania warto je przemyśleć, zaplanować i dobrze zorganizować. Dokładnie tak samo jest z podejściem do urządzania miejsca zamieszkania.

Czasy, w których przydziałowe mieszkanie ze spółdzielni było szczytem marzeń, a meblościanka załatwiona po znajomości, pamiątki znad morza i plakat z ulubionej gazety zapewniały całe zapotrzebowanie na miejsce do przechowywania oraz dekorację pomieszczenia mamy już dawno za sobą. Rynek zalewa nas niezliczoną ilością produktów i możliwości a internet i magazyny branżowe morzem inspiracji rozbudzając naszą wyobraźnię i aspiracje. Mamy też o wiele większe (i słusznie) wymagania dotyczące ergonomii i funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Standard zdecydowanie się podniół lecz powierzchnia mieszkań niekoniecznie, co generuje problemy z miejscem do przechowywania.

Jeżeli zależy Ci na możliwie bezstresowym ogarnięciu remontu/budowy warto jak najwięcej spraw zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem działania. Idąc tym tokiem myślenia projekt nie jest nam potrzebny po to, żeby było ładnie jak uważa wiele osób, ale przede wszystkim po to, żeby móc z głową zaplanować przestrzeń, funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń, kolejność wykonywanych działań oraz koszty.

Wszystkie zalety przygotowania projektu (niezależnie czy zlecimy go projektanotwi czy zrobimy go samodzielnie na miarę własnych możliwości). zasługują na oddzielny wpis, który z pewnością pojawi się na blogu :). 

Leave a Reply